Centrum Skalka

OáZa v meste pre deti, mládež, dospelých i seniorov
Komunita Emanuel Rok milosrdenstva


Denné letné tábory 2018Online prihláška

ITečk@r2.7. – 6.7. (5.7. je voľný deň)

Počas denného tábora ponúkame v spolupráci s lektormi z Katedry informatiky FPV UKF v Nitre možnosť zorganizovať súťaž vlastnoručne naprogramovaných Lego robotov, výrobu vlastnej 3D fotografie, kreslenie obrazu pomocou navigačného systému GPS ako aj hľadanie skrýš a odhaľovanie zašifrovaných textov, naučíte sa pracovať s tabletmi. Ukážeme si, že informatika sa dá robiť aj bez počítača.

Pre deti od 10 do 14 rokov. Cena 75,-€

Na tento tábor sa dá prihlásiť už len ako náhradník.

Vesmírna odysea9.7. – 13.7.

Vzdelávací zážitkový tábor inšpirovaný montessori pedagogikou. Vyznačuje sa svojou hravou formou a interaktívnym programom. Približuje deťom okolitý svet a pomáha im pochopiť ako funguje a aké vzťahy v ňom platia. Jeho cieľom je priniesť deťom zážitok a pochopenie celého vesmíru a jeho dokonalosť v harmónii celku. Deti na vlastnej koži zažijú, aké to je, keď vzniká vesmír, bližšie spoznajú našu slnečnú sústavu, zakúsia vznik Zeme a zoznámia sa aj s príbehom života na našej planéte. Na pamiatku si odnesú vlastnými silami vyrobenú knižku z celotýždňového skúmania.

Pre deti od 5 do 8 rokov. Cena 110,-€

Dopravná akadémia16.7. - 20.7.

Počas tohto tábora absolvuješ našu Dopravnú akadémiu, zistíš, že dopravná výchova môže byť veľmi zábavná. Nielen, že sa s nami naučíš pravidlá cestnej premávky, ako poskytnúť prvú pomoc, ale tiež si vyskúšaš prakticky jazdu na dopravnom ihrisku, absolvuješ zaujímavé exkurzie, nahliadneš do sveta skutočných policajtov, hasičov a záchranárov a budeš si môcť vyskúšať ich prácu. Spoločne zistíme, ako sa máme správať v jednotlivých situáciách na cestách a chodníkoch. Všetky tieto užitočné poznatky sa naučíš hravou a zábavnou formou pod vedením skúsených animátorov. A možno vďaka tomu raz budeš môcť niekomu zachrániť život alebo spoznáš svoje budúce povolanie.

Pre deti a mládež od 5 do 14 rokov. Cena 90,-€

Na tento tábor sa dá prihlásiť už len ako náhradník.

Nitrianska šípkarská
akadémia6.8. - 10.8.

Počuli ste už o športe, ktorý sa volá šípky? V tomto letnom tábore sa naučíte, ako správne stáť pred terčom, ako správne odhadzovať šípky a ako zasiahnuť vytúžený cieľ. A že so šípkami je zábava nám dosvedčí mnoho hier, ktoré šípkarský šport ponúka. Veď kto by nechcel trafiť stred alebo obľúbené číslo. Nechajte sa inšpirovať a zažite športovú a súťaživú atmosféru, ktorú vedia ponúknuť len šípky. Tí najlepší si odnesú certifikát, s ktorým môžu hrať Nitriansku šípkarskú ligu juniorov.

Pre deti a mládež od 10 do 18 rokov. Cena 90,-€

Kráľovstvo fantázie – výjazdový tábor do Hornej Breznice5.8. – 10.8.

Nechaj sa vtiahnuť do tajuplného sveta a navštív s nami Kráľovstvo fantázie v Hornej Breznici, ktorá leží na severovýchode Bielych Karpát. Prenesieme sa do ríše snov, navštívime hrad Červený Kameň, zažijeme veľa neopakovateľných dobrodružstiev a spoločne odhalíme tajomstvá Kráľovského pokladu. V tomto kráľovstve si budeme všetci rovní a zažiješ to čaro aké to je byť princom a princeznou. Okrem toho sa môžeš tešiť na riešenie hádaniek, šifier, či rôznych pátračiek, ale aj na nočnú hru, opekačku, spoznanie nových kamarátov a kopu iných nezabudnuteľných zážitkov.
Toho roku ponúkame výjazdový tábor aj s nocovaním.

Pre deti od 7 do 15 rokov. Cena 140,-€.

Tábor sa z technických dôvodov ruší.

Sherlock na potulkách – divadelný tábor13.8. – 17.8.

Tento rok sa s vašimi ratolesťami poberieme detektívnou cestou spolu s presláveným detektívom Sherlockom Holmes a v divadelnom predstavení objasníme jeden z jeho prípadov. Počas piatich dní si prejdeme s deťmi množstvom hereckých cvičení spojených so spevom a tancom, ktoré nám uľahčia cestu k cieľu a predstaveniu v posledný deň nášho divadelného tábora. Nezabúdame ani na zábavu a športové hry.

Pre deti od 5 do 14 rokov. Cena 90,-€

Na tento tábor sa dá prihlásiť už len ako náhradník.

Machuľkovia20.8. - 24.8.

Machuľkovia sa tešia na svojich kamarátov, aby spolu kreatívne strávili voľný čas. Hravou a zároveň náučnou formou si deti osvoja rôzne výtvarné a umelecké techniky, pričom rozvinú svoj prirodzený talent. Zároveň sa spoločne zabavia na ihrisku a v krásnej prírode nitrianskej Kalvárie.

Pre deti a mládež od 5 do 14 rokov. Cena 90,-€

Na tento tábor sa dá prihlásiť už len ako náhradník.

Dobrý pastier20.8. - 24.8.

Počas letných prázdnin ponúkame deťom stráviť čas v tichu nášho Átria, kde sa môžu dozvedieť viac o živote Dobrého Pastiera, o liturgických pomôckach. Hravou a zároveň náučnou formou si deti osvoja rôzne výtvarné a umelecké techniky, pričom rozvinú svoj prirodzený talent. Zároveň sa zahrať a zabávať so svojimi novými priateľmi.

Pre deti od 4 do 8 rokov. Cena 60,-€

Na tento tábor sa dá prihlásiť už len ako náhradník.

Informácie pre rodičov

V cene tábora je zahrnuté: desiata, obed, olovrant, pitný režim, materiál, cestovné, ceny, pedagogický dozor, poistné.

V cene výjazdového tábora je zahrnuté: ubytovanie, strava 5x denne, pitný režim, materiál, cestovné, ceny, odmeny, pedagogický dozor, vstupné, poistné.

Pri výjazdovom tábore je potrebné priniesť pred nástupom do tábora potvrdenie od lekára, že dieťa je zdravé a spôsobilé absolvovať výjazdový tábor. Tlačivo si môžete stiahnuť TU.

Platbu uskutočnite platobným príkazom na č. účtu SK4309000000005032511713 (do poznámky uveďte meno dieťaťa a názov tábora) najneskôr do 14 dní od odovzdania prihlášky.

Svoje deti možete prihlásiť online prihláškou.

Program dňa začína príchodom o 8:00h a deti si môžete vyzdvihnúť o 16:00h. Podľa potreby môžete prichádzať od 7:00h. Bližšie informácie na tel.čísle: 0903 440 893, na tejto stránke a na Facebooku.